Idén lesz 6 éves Textilország blogja. 2010-ben született az első blogbejegyzés, a címe kissé költőire sikerült Varrni vagy nem varrni? Ez itt a kérdés! Pontokba szedve próbáltam érvelni amellett, hogy miért is jó ha magunk varrunk.
Hat év alatt sok minden változott. Ma már nem kell érvelni a varrás és egyéb kreatív alkotó tevékenység mellett. Mostanra szinte villámsebességgel vált trendivé a handmade, rengetegen varrnak, kézműveskednek. Van aki csak kedvtelésből saját részre, mások pedig készítőként értékesítik is kézzel készült termékeiket. Az interneten mindent megtalálsz amire a sok különböző kreatív hobbihoz szükséged lehet. Számos webáruház kínál alapanyagokat, a Pinteresten és egyéb külföldi gyűjtőoldalakon rengeteg szabásmintát, tutorialt találsz, a technikákat youtube videókon keresztül is ellesheted. Bármit megtanulhatsz, amit csak szeretnél.
Olyan bőven el vagyunk látva mindennel, hogy az már-már szédítő. Új sorozat indul most útjára. A következő bejegyzésekben, szeretnék egy kis segítséget, egyfajta iránytűt adni a kezedbe, hogy tudd merre is indulj el ha az internet óceánján szeretnél halászni. Alapvetően a varrás témáját járjuk majd körül természetesen.
MIRE VAN SZÜKSÉGED A VARRÁSHOZ?
- ötlet
- szabásminta
- alapanyag
- varrógép
- varrási útmutató
Ez így elég egyértelmű, de számos kérdés felmerülhet a bőség zavarában. Az ötlettel azt hiszem nincsen gond, csak beírod a keresőbe ami érdekel és máris rengeteg remek ötletet találsz, akár ruhákról, kiegészítőkről, lakástextilekről legyen is szó. Ami több fejtörést okozhat az alapanyagok, szabásminták beszerzése és maga a kivitelezés. Mivel olyan sok lehetőség van, szeretném ezeket sorra venni, kicsit kifésülni az világháló kuszaságát ezeken a területeket. Tarts velem, igyekszem sok hasznos ötlettel, információval szolgálni.